Hambaravi

Oma kliinikus teostame:

  • Kaariese ravi
  • Hammaste juureravi mikrosoobi ja luupidega
  • Igemehaiguste ravi
  • Hammaste taastamine komposiidiga
  • Laste hambaravi

Õigeaegne kontroll võimaldab avastada probleemid nende algstaadiumis, mis teeb nende lahenduse kiiremaks, meeldivamaks ja odavamaks.

Kui hammas valutab, on viimane aeg alustada hambaraviga, sest valu on põletiku märk.

 

Kuidas muuta hambaravi laste jaoks meeldivaks?

1. Rääkige kodus hambaarstist, kui sõbrast ja heategijast. Laps paneb tähele ja jätab meelde, kui teised perekonnaliikmed räägivad hambaarsti juures käikudest negatiivses alatoonis. Selline käitumine seab talle eelarvamused ja tänu teile õpib ta hambaarsti kartma juba enne esimest kokkupuudet.

2. Seletage talle hambaarsti olemust neutraalsel tasandil. Näiteks: „Laste hambaarst on tore tädi, kes teeb kõik sinu hambad ilusti korda ja sul on pärast hea olla”. Juhul, kui lähenete nii: „Ära karda, hambaarst ei tee sulle haiget ja puurimine ei ole ka valus”, siis last hirmutavad sõnad „haiget” ja „valus” ja ta kardab ka juba sellepärast, et talle öeldi „ära karda”. Järelikult ikka on põhjust karta…

3. Hambaarsti ravimeetoditest saab ka rääkida lapsesõbralikumal viisil. Selle asemel, et rääkida puurimisest, saab lapsevanem luua kujuteldava pildi põrisevast harjakesest, kes sööbikuid ja pisikuid taga ajab ning nad suust minema kihutab.

4. Kõige parem oleks edaspidiselt sama laste hambaarsti juures käia. Laps tunneb ennast mugavamalt arstiga, kellega ta on juba kohtunud ja kellega on tekkinud usaldus.

5. Pärast hambaarsti juures käiku tuleks last kiita, et ta oli tubli ja käitus ilusti. Küsida temalt, mis talle kõige rohkem meeldis ja lasta tal ise leida asja juures positiivseid jooni. See seob tema läbielamised meeldivate kogemustega.

Meie pakume laste piimahammaste raviks toredaid värvilisi plomme, mida on suus hästi näha ja võimalik ka kõikidele sõpradele näidata!

646