Hammaste valgendamine

Oma kliinikus pakume:

  • Hammaste pärlipesu AirFlow meetodiga
  • Hammaste valgendamine
  • Proteesimine laminaatide või komposiittäidiste abil
  • Kodusel teel hammaste valgendamise õpetus ja valgenduskapede valmistamine

AirFlow puhastus

Air Flow puhastus (pärlipesu) on hammastelt katu ja pigmendi eemaldamine survepesu meetodil. Spetsiaalsest apaaradist suunatakse hammastele vee ja sooda juga, mis eemaldab efektiivselt hamba peal oleva pigmendi ja teeb puhtaks ka kõige mustemad ja kitsamad hambavahed. See on eriti oluline kui hambavahede puhastamine hambaniidiga ei ole regulaarne. Reeglina on pärlipesu valutu, sest protseduur toimub ainult vee, õhu ja soodapulbri abil. Eriti tundlikke hammaste puhul ja kliendi soovil on võimalik teha ka tuimestus.

Professionaalne hammaste puhastus tagab parema igemete- ja hammaste tervise ning aitab vältida parodontiidi ja hambaaukude teket.

 

Hammaste valgendamine

Hammaste värvimuutuse peamisteks põhjusteks on suitsetamine, värviliste jookide joomine (kohvi, tee, punane vein, coca-cola) ning värviliste toitude söömine (peet). Paljudel juhtudel muudavad värvi ka juureravitud “surnud” hambad ning hammaste värv võib olla muutunud lapseeas tarbitud antiootikumide ( tetratsükliin ) tõttu.

Sõltumata hammaste valgendamise meetodist on valgendavaks toimeaineks vesinikperoksiid H2O2. Meie kliinikus valgendatakse hambaid spetsiaalse geeliga (H2O2 kontsentratsioon on 35 %). Geel kantakse patsiendi puhastatud hammaste pinnale, hoitakse seal mõnda aega, eemaldatakse ja kantakse värske geeli kiht peale. Seda protseduuri korratakase mitu korda. Peale geeli eemaldamist hambapinnalt toimub valgendusprotsess edasi veel umbes 24 tundi kuna geel on imendunud hamba emali ja reageerib seal veel edasi. Lõpptulemust on võimalik hinnata 24h tunni möödudes valgenduse algusest.

Enne hammaste valgendamise protseduuri peavad hambad olema puhastatud ja kõik kariootilised kahjustused ravitud. Muud olemasolevad hammaskonna probleemid tuleb valgendamise ajaks korda teha või kontrolli alla saada. Arvestada tuleb sellega, et valgendusaine toimib ainul naturaalsele hambakoele. Täidised, laminaadid, kroonid ja muud arsti poolt suhu asetatud konstruktsioonid valgemaks ei lähe.

 

Hammaste valgendamine kodusel teel

Peale professionaalset valgendust pakume patsiendile ka võimalust jätkata hammaste valgendamist iseseisvalt. Selle jaoks tehakse individuaalsed valgenduskaped. Kapedesse tuleb asetada spetsiaalne valgendusgeel ja seejärel panna need suhu. Kapede suus hoidmise aeg sõltub geeli kontsentratsioonist kuid kindlasti tuleb kaped suust ära võtta kui hambad muutuvad hellaks. Seda protseduuri võib korrata mitu päeva järjest kuni saavutatud tulemus on käes.

Peale valgendamist tuleb mõnda aega vältida ülalmainitud värviliste toitude söömist ja jookide joomist.

828